15 Ιαν 2017

Παραμένει σε "επαφή" με την κορυφή το Κερατσίνι (3-1 την ΑΕ Ικάρου Καλλιθέας)

Ακόμη μία νίκη πέτυχε  το Κερατσίνι στην εκτός έδρας αναμέτρηση με την ΑΕ Ικάρου Καλλιθέας, επικρατώντας με 3-1 και παραμένοντας σε επαφή με την κορυφή της βαθμολογίας.

Το παιχνίδι πραγματοποιήθηκε στο γήπεδο "Παραλία Καλλιθέας" στο πλαίσιο της 16ης αγωνιστικής της Α' Πειραιά.

Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν νωρίς με τον Ψυχογιό, μόλις στο 9ο λεπτό. Ο Ταουτάι έκανε το 2-0 στο 65' ενώ το 3-0 έγινε και πάλι από τον Ψυχογιό, περίπου 15 λεπτά πριν το τέλος του αγώνα. Οι γηπεδούχοι μείωσαν απλά στο τέλος διαμορφώνοντας το τελικό 3-1 υπέρ του Κερατσινίου.

Ήταν μία σχετικά εύκολη νίκη για το Κερατσίνι που ουσιαστικά δεν αντιμετώπισε ιδιαίτερα προβλήματα, με τον νεαρό τερματοφύλακα Χρήστο Τσούβαλη, που πήρε και πα΄λι την ευκαιρία του με φανέλα βασικού, να παρουσιάζεται σταθερός όποτε αυτό χρειάστηκε και να δείχνει ότι δουλεύει καλά στις προπονήσεις μαζί με τον προπονητή του, Βασίλη Τρίχο.

Ο επόμενος αγώνας για το Κερατσίνι είναι κόντρα στη Δόξα Πειραιά, ενώ η ΑΕ Ικάρου Καλλιθέας την επόμενη αγωνιστική θα αντιμετωπίσει την ΑΕ Περάματος.