19 Ιαν 2017

Νίκη τελικού το Κερατσίνι…4-0 τον Αίαντα Σαλαμίνας

Το Κερατσίνι  εξασφάλισε τη συμμετοχή του στον τελικό αγώνα του Κυπέλλου Πειραιά « Μιλτιάδης Μαρινάκης» μετά το επιβλητικό 4-0 επί του Αίαντα Σαλαμίνας.

Οι νικητές δεν είχαν καλή απόδοση στο α’ μέρος όπου προηγήθηκαν στο 28’ με αυτογκόλ από κεφαλιά του Μπάκα.

Στην επανάληψη βελτιώθηκαν σημαντικά με τον Ψυχογιό να σημειώνει δυο τέρματα . Στο 63’  ( πέναλτι) και στο 75’.

Το σκορ έκλεισε ο Μαναριώτης στο 82΄λίγα μόλις λεπτά μετά από την είσοδο του στο παιχνίδι.

Καλή η διαιτησία του Ιωαννίδη Κ.

ΑΠΟ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙ: Μπότος, Γκουριώτης( 63’ Τρικαμηνάς) , Καμμένος, Μπατής, Αγγελάκης, Φούντας( 61’ Διάκος ) , Ψυχογιός, Γκιάτης , Νταουτάι , Τουρνάς, Κουρκούτης( 77’ Μαναριώτης)

ΑΙΑΣ : Παπαμιχαήλ Γ.Α., Ευαγγέλου  Γεωργ., Σταυράτης, Μπάκας, Κρουστάλλης, Ευαγγέλου Γουλ.( 46’ Χρόνης) , Μελαμπιανάκης( 83’ Παπαμιχαήλ Γ.), Ράμφος Ε.( 90’ Γαβριηλάκης) , Χανιώτης, Ράμφος Κ., Απαζίδης