8 Ιαν 2017

ΑΠΟ Κερατσίνι- Ένωση Α.Α. Ρέντη 3-0

Mε το δεξί ξεκίνησε το Κερατσίνι τις υποχρεώσεις του για το 2017 επικρατώντας της Ένωσης Ρέντη με 3-0 .

Να σημειωθεί ότι οι φιλοξενούμενοι έπαιζαν από το 26’ με δέκα παίκτες λόγω αποβολής του  Μυλωνά για εξύβριση του διαιτητή .Οι  Κερατσινιώτες είχαν δοκάρι στο 39΄ με  τον Κουρκούτη ενώ στο 43΄ ζήτησαν πέναλτι σε ανατροή του Σφυρογιαννάκη από τον Κεσανίδη .

Ο  δρόμος για τα δίκτυα άνοιξε στην επανάληψη . Στο 58’ ο Ψυχογιός άνοιξε το σκορ για να διπλασιάσει  ο ίδιος παίκτης στο 64’.

Το τελικό 3-0 διαμόρφωσε στο 72’ ο Μαναριώτης ένα λεπτό μετά την είσοδο του στο παιχνίδι.

Με λάθη η διαιτησία του Πετρουμιανού.

ΚΕΡΑΤΣΙΝΙ: Τσούβαλης-Σφυρογιαννάκης-Καμμένος(73 Σκορδίλης)-Μπατής-Βαττής(71 Mαναριώτης)-Διάκος-Φούντας-Γκιάτης, Ψυχογιός-Τουρνάς(77 Αντωνίου)-Κουρκούτης.

ΕΝΩΣΗ ΡΕΝΤΗ : Γεωργόπουλος-Κολοφώτης Η(75 Καμαράδος).-Κεσανίδης-Παπαδόπουλος-Πετρόχειλος-Καλιμαντής-Τουλούπης-Κουτούζος Σ.-Κολοφώτης Ι(73 Κριστιάν).-Λένγκα-Μυλωνάς.